Nowoczesne technologie w stomatologii

Gabinet Stomatologiczny Modent specjalizuje się w przeprowadzaniu profesjonalnych i nowoczesnych zabiegów takich jak:

RADIOGRAFIA CYFROWA PANORAMICZNA I ZĘBOWA

Każdy z naszych gabinetów stomatologicznych wyposażony jest w system radiowizjografii cyfrowej zębowej jak i panoramicznej metodę alternatywna dla tradycyjnych (analogowych) zdjęć rentgenowskich umożliwiająca uzyskanie zapisu zdjęcia w formie cyfrowej. Metoda ta nie wymaga dawek promieniowania jakie występują w radiografii konwencjonalnej w rezultacie możemy wykonać diagnostykę radiologiczną wybranych obszarów jamy ustnej oraz całości uzębienia w przypadku zdjęcia panoramicznego na wielokrotnie mniejszym stopniu promieniowania RTG.

LASEROTERAPIA

Zastosowanie lasera w stomatologi daje znakomite EFEKTY TERAPEUTYCZNE w:

 • leczeniu chorób błony śluzowej dziąseł
 • leczeniu nadmiernych zrogowaceń
 • leczeniu torbieli
 • leczenia paradontozy
 • leczenie zapalenia ślinianek
 • zwiększenia wydzielania śliny
 • zahamowania krwawienia po ekstrakcji zębów

LECZENIE POD MIKROSKOPEM

W naszych gabinetach podczas leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesne mikroskopy stomatologiczne. Zapewniają one najwyższą jakość leczenia kanałowego jak i wszystkich zabiegów stomatologicznych nieporównywalnie lepszą w stosunku do tradycyjnego leczenia. Mikroskop pozwala na wykonywanie precyzyjnych zabiegów, które bez jego użycia nie byłyby możliwe.

IMPLANTOPROTETYKA

Implant jest to sztuczny element, zastępujący korzeń utraconego zęba wprowadzony do kości szczęki lub żuchwy w trakcie zabiegu chirurgicznego. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak zwykłe leczenie stomatologiczne. Implanty zębowe wykonane są z tytanu, ponieważ jest doskonale tolerowany przez organizm i na tyle wytrzymały, by znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Po minimum trzech miesiącach od umieszczenia tytanowego implantu w kości, na jego powierzchni umocowuje się nadbudowę protetyczną.

Alpha Bio Tec jest firmą, która powstała w Izraelu. od 20 lat tworzy produkty dla stomatologii. Specjalizuje się w protetyce oraz implantach.Alpha Bio posiada własny zespół badawczy, pracujący nad nowymi rozwiązaniami technicznymi. Ścisły system kontroli, liczne certyfikaty jakości spowodowały, iż produkty tej firmy mogą być sprzedawane w Europie i USA. Świadczy to o wysokiej jakości produktów firmy Alpha Bio.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Podstawą zdrowego uśmiechu są białe zęby. Piękny uśmiech wprawia nas w dobry nastrój i znacząco podnosi pewność siebie. Wbrew pozorom uzyskanie doskonałego koloru zębów okazuje się nie być wcale wielkim wyzwaniem. Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu koloru zębów oraz usunięciu przebarwień z koron wszystkich lub wybranych zębów. Nowoczesne wybielanie jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia zębów.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna jest powszechnie stosowana w odniesieniu do wszelkich prac stomatologicznych, które poprawiają wygląd zębów, dziąseł i / lub zgryzu. Koncentruje się przede wszystkim na poprawie estetyki zębów w zakresie koloru, położenia, kształtu, rozmiaru, wyrównania i ogólnego wyglądu uśmiechu. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny uśmiech, łączy ona w sobie kilka specjalności stomatologicznych. Wykonywane zabiegi cechuje minimalna inwazyjność przy osiągnięciu maksymalnych efektów estetycznych. W stomatologii estetycznej oprócz zastosowania najnowszych materiałów konieczne jest i ścisłe zaangażowania całego zespołu lekarzy i techników dentystycznych w celu uzyskania olśniewającego efektu.

ENDODONCJA

Terapia endodontyczna, znana również jako leczenie endodontyczne lub leczenie kanałowe, to sekwencja leczenia zainfekowanej miazgi zęba, która powoduje eliminację infekcji i ochronę zakażonego  zęba przed inwazją bakteryjną.Kanały korzeni i związana z nimi komora miazgi są fizycznymi zagłębieniami w zębie, które są naturalnie zasiedlone przez tkankę nerwową, naczynia krwionośne i inne podmioty komórkowe. Razem, te tkanki  stanowią miazgę zęba .Leczenie endodontyczne polega na usunięciu tych struktur, późniejszym kształtowaniu, czyszczeniu i odkażaniu otworów za pomocą małych pilników i roztworów do irygacji oraz wypełniania (wypełniania) odkażonych kanałów.Wypełnienie oczyszczonych i odkażonych kanałów odbywa się za pomocą obojętnego materiału, takiego jak gutaperka i pasty uszczelniające biologicznie czynne o właściwościach regenerujących dla tkanek otaczających  .Endodoncja obejmuje zarówno pierwotne i wtórne leczenie endodontyczne, jak i chirurgię periradicularną(okołokorzeniową), która jest ogólnie stosowana w przypadku zębów, które wciąż mają potencjał do uratowania

420px-Root_Canal_Illustration_Molar.svg

PROTEKTYKA

Protetyka stomatologiczna, znana również jako protetyka stomatologiczna lub stomatologia protetyczna, jest dziedziną stomatologii skupiającą się na protezach dentystycznych. Jest to jedna z dziewięciu specjalności stomatologicznych związaną z diagnozą, planowaniem leczenia, rehabilitacją i utrzymaniem funkcji jamy ustnej, komfortem, wyglądem i zdrowiem pacjentów z klinicznymi stanami związanymi z brakującymi lub niedostatecznymi zębami lub tkankami jamy ustnej i szczękowo-twarzowej z użyciem biokompatybilnych uzupełnień.Ta dziedzina stomatologi do nie dawna głownie sprowadzała do wyjmowanych przez pacjenta protez ruchomych – osiadających, które maja zgubny wpływ na pozostałe uzębienie i dziąsła . Nie zapewniają także odpowiedniego komfortu użytkowania.Obecnie Staramy sie w każdym mozliwym przypadku Dązyć do wykonania  prac protetycznych cementowanych na stale.Aby zapewnić jak najwyższą, jakość prac protetycznych do każdego zabiegu staramy się używać mikroskopów  lub lup stomatologicznych. Praca w powiększeniu gwarantuje możliwość kontroli preparacji zęba. Dzięki temu można zachować jak najwięcej zdrowych tkanek twardych zęba pacjenta.

Do uzupełnienia brakujących tkanek zęba stosuje się:

 • Licówki pełnoceramiczne-polega na minimalnej preparacji powierzchni wargowej w obrębie szkliwa i uzupełnieniu jej cienką łuska wykonana przez technika z porcelany,
 • inlaye,onlaye overlaye- uzupełniają braki tkanek kiedy plomba grozi złamaniem zęba,
 • korony – w zależności od oczekiwań estetycznych pacjenta wykonujemy je na stopach nieszlachetnych, zlocie, podbudowie z cyrkonu lub pełnoceramiczne.

Brakujące zęby uzupełniamy za pomocą:

 • Protezy szkieletowe- rodzaj protezy ruchomej, która nie ma zgubnego wpływu dla zębów i przyzębia.
 • Protezy teleskopowe- pozwalające wykorzystać uzębienie resztkowe pacjenta lub niewielka ilość implantów dla dobrego zakotwiczenia przy zachowaniu zadowalającej estetyki(brak widocznych elementów metalowych w uśmiechu).

Prac stałych:

 • Implanty – na których mocowane są korony lub mosty,
 • Mosty osadzane na zębach pacjenta lub implantach.
 • Prac kombinowanych:
 • Połączenie mostu i protezy szkieletowej przy wykorzystaniu zasuw lub zatrzasków.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Medycyna estetyczna to uniwersalny termin dla specjalności, które koncentrują się na poprawie wyglądu kosmetycznego twarzy.Dzisiaj pacjenci zwracają się nie tylko do dentystów ze względów zdrowotnych, ale także do wielu kosmetycznych zabiegów stomatologicznych. Pacjenci chcą wyglądać i czuć się młodsi, dlatego też dentyści poszukują renomowanych szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, aby w pełni zaspokoić potrzeby pacjentów. Dzięki połączeniu wstrzyknięć Botoxu i kwasy chialuronowego , mezoterapi i innych dentyści nie tylko poprawiają uśmiechy swoich pacjentów, ale także wygląd twarzy .Chociaż zabiegi medycyny estetycznej są zazwyczaj planowe, mogą znacznie poprawić jakość życia, dobre samopoczucie psychiczne i zaangażowanie społeczne.

Jesteś zainteresowany przeprowadzeniem zabiegu? Zarejestruj się w jednej z naszych placówek w Tczewie lub Kwidzynie.