Fakty związane z nowoczesnym leczeniem kanałowym

autor wpisu

Leczenie kanałowe od lat jest powszechnie wykonywanym zabiegiem, który stanowi nieraz ostatnią deskę ratunku dla chorego zęba przed usunięciem. Jednakże równie powszechna jest niepochlebna opinia krążąca o popularnej „kanałówce”, która kształtowała się przez bardzo długi czas. Nie jest to dziwne, gdyż jeszcze niedawno cały proces był rozciągnięty w czasie, powodował pewien dyskomfort związany z zatruwaniem zęba oraz nie gwarantował pełnego sukcesu. Dlatego też nowoczesna stomatologia wypracowała innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu, całkowicie odmieniające jego oblicze!
 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Aby ułatwić proces leczenia kanałowego oraz uczynić je dużo bardziej skutecznym, stomatologia zaadaptowała na swoje potrzeby specjalne mikroskopy, które zapewniają stomatologowi 25-krotne przybliżenie. Pozwala ono dentyście precyzyjnie zlokalizować wszystkie kanały zębowe oraz szczelnie je wypełnić, co podnosi szansę sukcesu do 95%! Naturalnie wpływ na rezultat „kanałówki” mają przede wszystkim umiejętności lekarza prowadzącego, jednakże nowoczesne narzędzia pokroju wspomnianych mikroskopów lub endomotorów mają na niego niebagatelny wpływ.
 
 

Leczenie kanałowe zęba w 1 dzień!

Warto zaznaczyć, że dzięki nowoczesnym mikroskopom oraz narzędziom do maszynowego opracowywania kanałów leczenie kanałowe można przeprowadzić nawet w jeden dzień. Ponadto w wielu przypadkach nie jest konieczne wcześniejsze zatruwanie zęba, które było wcześniej nieodłącznym atrybutem tego zabiegu oraz najczęstszym powodem dyskomfortu odczuwanego przez Pacjentów. Tutaj dużą zasługę mają nowoczesne znieczulenia eliminujące wszelki ból podczas wszystkich etapów procedury, zapewniające jednocześnie leczonej osobie wyjątkowy komfort psychiczny.
 
 

Ból po leczeniu kanałowym – prawda czy mit?

Leczenie kanałowe jest obecnie mniej inwazyjne, niż miało to miejsce jakiś czas temu, jednak wciąż pozostaje zabiegiem wymagającym dosyć dużej ingerencji w naturalną strukturę zęba. Ból po leczeniu kanałowym może pojawić się w sytuacji, gdy komora zębowa i jego kanały nie zostały szczelnie wypełnione i uległy ponownemu stanowi zapalnemu. Wówczas konieczne jest powtórne wykonanie zabiegu, czyli tzw. re-endo.
 
 

Czy zabieg leczenia kanałowego jest bolesny?

Obecnie zabieg leczenia kanałowego przebiega bezboleśnie, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków znieczulających oraz umiejętności lekarzy. Współcześnie również odchodzi się od kłopotliwego zatruwania zęba, które znacznie wydłużało cały proces i nierzadko wywoływało u Pacjentów pewien dyskomfort (w tym nawet ból). Jak widać, dzięki dynamicznemu postępowi stomatologii zabieg przebiega całkowicie bezstresowo, a także z najwyższą możliwą skutecznością.
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Leczenie kanałowe jest skomplikowanym zabiegiem, który wymaga od lekarza sporych umiejętności oraz doświadczenia. Eksperci kliniki Modent odznaczają się wieloletnią praktyką, pozwalającą im na przeprowadzenie tego popularnego zabiegu komfortowo i skutecznie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń pokroju mikroskopu stomatologicznego proces jest maksymalnie skrócony, zaś czas wymagany na jego realizację ogranicza się nieraz do jednego dnia! Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 660 401 011 lub wypełniając formularz.