Leczenie pod mikroskopem

Czy wiesz o tym, że mikroskop właściwie zrewolucjonizował współczesną stomatologię? To właśnie dzięki temu urządzeniu możliwe stało się odmienienie oblicza leczenia kanałowego. Mikroskop w naszej klinice znajduje również zastosowanie przy diagnostyce oraz stomatologii zachowawczej. W ten sposób możemy zapewnić najwyższą jakość na każdym etapie leczenia, o czym możesz się przekonać, decydując się na wizytę w Modent.

Mikroskop w leczeniu kanałowym

 

Stosowany przez nas mikroskop stomatologiczny pozwala na nawet 25-krotne przybliżenie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu pola zabiegowego. Dzięki temu lekarz może odnaleźć i precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały. W ten sposób znacznie wzrasta skuteczność leczenia, tym samym zmniejszane jest ryzyko konieczności wykonania ponownego zabiegu.

Być może leczenie kanałowe kojarzy Ci się z długotrwałym i bolesnym procesem. W naszej klinice standardem jest korzystanie podczas zabiegu endodontycznego z mikroskopu, przez co w wielu przypadkach możliwe jest jego wykonanie podczas 1 wizyty. W ten sposób znacznie oszczędzasz swój czas, a także można zminimalizować stres związany z kilkukrotną koniecznością odwiedzin gabinetu. Warto również pamiętać, że za sprawą mikroskopu nie istnieje potrzeba zatruwania zęba, dzięki czemu zabieg staje się jeszcze bardziej komfortowy.

Wykorzystywany przez nas mikroskop został również wyposażony w dodatkowe oświetlenie. Ma to niebagatelne znaczenie dla skuteczności wykonywanego zabiegu, ponieważ lekarz otrzymuje wyraźny obraz pola zabiegowego. Dzięki temu w wielu przypadkach istnieje możliwość uratowania zęba, który w innych sytuacjach należałoby usunąć. Wszystko to sprawia, że już nigdy więcej nie będziesz obawiał się leczenia kanałowego. Postaw więc na sprawdzone rozwiązania stosowane w Modent!

 

Precyzyjna diagnostyka

 

Wykrycie niepokojących zmian na wczesnym etapie jest niezwykle ważne, ponieważ w takiej sytuacji leczenie ogranicza się bardzo często do wykonania prostych zabiegów. Dlatego podczas diagnostyki w Modent istnieje również możliwość skorzystania z mikroskopu. W ten sposób lekarz może rozpoznać zmiany, które są niewidoczne gołym okiem, przez co jeszcze lepiej możesz zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej!

 

Leczenie próchnicy pod mikroskopem!

 

Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zmian próchnicowych. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się z powodu tej choroby odwiedzić klinikę stomatologiczną. W Modent pragniemy, aby uzyskane efekty były znakomite, dlatego w trakcie leczenia próchnicy stosujemy nowoczesne mikroskopy. W ten sposób zyskujemy pewność, że wszystkie zmiany zostaną usunięte, a pole zabiegowe zostaje ograniczone do koniecznego minimum. Umiejętności naszych lekarzy oraz wsparcie w postaci zastosowania mikroskopu sprawiają, że możliwe staje się skuteczne zadbanie o zdrowie całej Twojej jamy ustnej!

Umów się na wizytę!

W Modent nie wyobrażamy sobie pracy bez użycia mikroskopu. Urządzenie to zdecydowanie pomaga lekarzowi skutecznie przeprowadzić każdy zabieg, a także rozpoznać niepokojące zmiany na wczesnym etapie. To właśnie zastosowanie mikroskopu sprawiło również, że oblicze leczenia kanałowego całkowicie się odmieniło. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 583 508 242 (Tczew) lub 558 880 015 (Kwidzyn).

Umów się na konsultacje

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.
    10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
    zanim wybierzesz swojego dentystę