Protezy zębów

Utrata zębów wiąże się nie tylko z pogorszeniem estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim z wieloma trudnościami w życiu codziennym. Może się więc niestety okazać, że zjedzenie swojego ulubionego dania może graniczyć wręcz z cudem! Jak można skutecznie odmienić swoje życie? Konieczne jest podjęcie niezwykle efektywnego leczenia stomatologicznego i zdecydowanie się na zastosowanie estetycznej oraz w pełni funkcjonalnej protezy zębowej. Jesteśmy przekonani, że po wyjściu z naszej kliniki uśmiech już nie będzie schodził z Twojej twarzy.

Poznaj lekarzy wykonujących leczenie protetyczne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protetyce

Poważne braki w uzębieniu wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę uśmiechu. Mówiąc więc najprościej, protetyka to dział stomatologii, którego głównym celem jest zrekonstruowanie utraconych zębów. Zależnie od wielkości luki w uzębieniu mogą być zastosowane korony protetyczne (pojedyncza luka), mosty (kilka braków zębowych obok siebie) lub protezy (stosowane przy znacznej utracie zębów lub przy całkowitym bezzębiu). Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań możemy skutecznie odmienić Twoje życie. Po zakończeniu leczenia w końcu zapomnisz o wszystkich swoich troskach, jakie przysparzały braki w uzębieniu.

 

W Modent stawiamy wyłącznie na sprawdzone metody. Naszą praktykę opieramy na najwyższych światowych standardach. Z tego właśnie powodu niezwykle wielką wagę przykładamy do tego, aby wszystkie materiały wykorzystywane w naszej klinice były znakomitej jakości. To wraz z umiejętnościami naszych lekarzy sprawia, że bez wątpienia już niedługo będziesz mógł cieszyć się olśniewającym uśmiechem.

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Anna

Pani Anna odwiedziła nas, ponieważ wiedziała, że skutecznie pomożemy spełnić marzenie o pięknym uśmiechu. Diagnostyka wykonana w Modent wykazała wady ortodontyczne wymagające kompleksowego leczenia. Dokonaliśmy korekty zgryzu, przywracając tym samym funkcje żucia. Następnie przeprowadziliśmy wybielanie oraz zastosowaliśmy korony cyrkonowe na czterech przednich siekaczach. Rezultat w pełni spełnił oczekiwania Pani Anny.

Zobacz, jak może wyglądać Twoje życie z protezą!

Dla wielu osób utrata zębów to przede wszystkim problem natury estetycznej. Jednak w istocie jest to tylko czubek góry lodowej, a to co jest najpoważniejszym skutkiem, ukrywa się znacznie głębiej. Trudno przecież zbagatelizować uczucie wstydu, które jest konsekwencją pogorszenia estetyki uśmiechu. Wiele osób przyznaje, że przez braki w uzębieniu straciło pewność siebie, co negatywnie odbiło się nie tylko na życiu towarzyskim, ale również zawodowym. W niektórych przypadkach koniecznością okazuje się wręcz zmiana pracy! A to tylko jedna z wielu konsekwencji, jakie mogą się pojawić w życiu codziennym spowodowane znacznym pogorszeniem estetyki. Zapobiegnij temu! Zdecyduj się na profesjonalne leczenie w naszej renomowanej klinice, gdzie lekarze o bogatym doświadczeniu i ogromnej wiedzy zdobywanej w prestiżowych uczelniach zajmą się Twoim uśmiechem. Odzyskasz pewność siebie i będziesz mógł iść przez życie bez uczucia wstydu!

 

Konsekwencją bezzębia jest również utrata pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Co to właściwie oznacza? Braki zębowe sprawiają, że normalne przeżuwanie wszystkich pokarmów staje się niemożliwe. Pożywienie niewłaściwie rozdrobnione powoduje znaczne obciążenie układu trawiennego, co tym samym negatywnie rzutuje na zdrowie całego organizmu. Częstokroć osoby z poważnymi brakami zębowymi zmuszone są zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Dlaczego jednak miałbyś rezygnować z przyjemności, jakie oferuje Ci świat? Wystarczy zdecydować się na kompleksowe leczenie stomatologiczne, dzięki któremu znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem. W Modent z przyjemnością pomożemy Ci odzyskać piękny uśmiech!

 

Nie należy zapominać również, że jednym z zadań zębów jest odpowiednie obciążanie kości, co tym samym pozwala zapobiec procesowi zaniku kości. Jak łatwo się domyślić, problemy pojawiają się w sytuacji, kiedy dojdzie do utraty uzębienia. Znaczny zanik kości powoduje nie tylko pogorszenie estetyki całej twarzy, ale ma również negatywny wpływ na funkcjonalność w jamie ustnej. Może być też poważną przeszkodą do przeprowadzenia kompleksowego leczenia w przyszłości. Proces zaniku kości można zahamować, decydując się na protezę mocowaną na implantach. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu znakomitymi efektami będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

 

Czy wiedziałeś o tym, że braki zębowe mogą również powodować pojawienie się wad logopedycznych? Dzieje się tak, ponieważ do prawidłowego wypowiedzenia niektórych głosek język potrzebuje pełnego kontaktu z uzębieniem. Luki w uzębieniu w konsekwencji sprawiają, że pojawiają się wady logopedyczne, które z kolei w wielu przypadkach wywołują uczucie wstydu i powodują utratę pewności siebie. Zrekonstruowanie braków zębowych przy wykorzystaniu odbudów protetycznych skutecznie rozwiązuje te niezwykle negatywne konsekwencje. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł odzyskać pewność siebie i zapomnieć o odczuwanym wstydzie. Twoje życie bez wątpienia pozytywnie się odmieni!

Wysokiej jakości rozwiązania!

W Modent pracujemy w oparciu o najwyższe standardy. Chętnie korzystamy z rozwiązań, które znajdują uznanie w renomowanych klinikach, co pomaga nam uzyskać znakomite efekty po zakończonym leczeniu. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że wizyta w naszej klinice spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Świetnie zdajemy sobie sprawę, iż potrzeby Pacjentów mogą być odmienne. Z tego właśnie powodu korzystamy z różnych skutecznych rozwiązań:

 • protezy akrylowe – jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala skutecznie odbudować utracone zęby. Zastosowany materiał pozwala uzyskać stosunkowo estetyczny efekt. Ze względu jednak na stosunkowo niską wytrzymałość rekonstrukcja ta przeważnie nie jest zalecana;
 • protezy szkieletowe – rozwiązanie to znajduje zastosowanie przy znacznych brakach oraz przy całkowitym bezzębiu. W pierwszym przypadku mocuje się ją za pomocą specjalnych metalowych klamer na pozostałych zębach, natomiast w drugim – do wcześniej wszczepionych implantów. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że posiada stosunkowo niewielką część podniebienną, co ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala to odczuwać wszystkie smaki;
 • protezy teleskopowe – swoje działanie opierają na tzw. teleskopach, które składają się z dwóch koron: pierwsza zacementowana jest na stałe do oszlifowanego zęba, natomiast druga wklejona jest do wewnętrznej części protezy. Pozwala to na stabilne osadzenie rekonstrukcji protetycznej w jamie ustnej. Rozwiązanie to jest bardziej estetyczne niż proteza szkieletowa, ponieważ nie posiada widocznych metalowych elementów;
 • protezy na implantach – przy zastosowaniu tego rozwiązania konieczne jest przeprowadzenie zabiegu, który polega na wszczepieniu implantów, czyli małych tytanowych elementów w miejsce po utraconych korzeniach. Do nich następnie mocuje się łączniki, które pozwalają na stabilne osadzenie odbudowy protetycznej. Rozwiązanie to pozwala uzyskać znakomite efekty nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. W tym przypadku nie istnieje ryzyko przypadkowego wypadnięcia protezy. Ponadto zahamowany zostaje proces zaniku kości. Z tych właśnie powodów jest to rozwiązanie zalecane w naszej klinice;
 • zęby w 1 dzień – jest to wyjątkowe rozwiązanie stosowane wyłącznie w prestiżowych klinikach stomatologicznych, w których leczenie oparte jest na najwyższych standardach. Metoda ta polega na wszczepieniu 4 lub 6 implantów, a następnie natychmiastowym obciążeniu ich rekonstrukcją protetyczną. Oznacza to, że od razu po zabiegu można wyjść z kliniki i cieszyć się pięknym uśmiechem. Po zintegrowaniu się implantów z kością możliwe jest zamocowanie protezy na stałe. Uzyskanymi efektami można cieszyć się nawet przez całe życie!

 

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne?

 

Bezzębie jest poważnym problemem w znacznym stopniu utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Jego rozwiązaniem zaś jest podjęcie się kompleksowego leczenia, pozwalającego na wierną rekonstrukcję utraconego uzębienia. Zastosowanie protez zębowych oprócz czysto funkcjonalnych i estetycznych korzyści pozytywnie pływa także na komfort psychiczny. Pacjenci, którzy ich używają, zdecydowanie chętniej podejmują się różnych inicjatyw w życiu towarzyskim lub zawodowym.

Użycie protez zębowych, szczególnie tych opartych na implantach, ma dobroczynny wpływ na ogólny stan całego organizmu. Dzieje się tak, gdyż wszczepione implanty są biokompatybilne, czyli ciało traktuje je jak swoją własną część, nie uruchamiając swoich reakcji obronnych. „Śrubki” przejmują funkcję utraconych korzeni, przez co otaczające je tkanki są prawidłowo obciążone i nie zanikają. Dzięki temu naturalna równowaga jamy ustnej zostaje przywrócona, ponadto uzupełnienie braku zębowego reguluje siły oddziałujące na uzębienie, przez co unika się jego nadmiernego ścierania czy nawet łamania.

Warto wspomnieć, że braki zębowe są bezpośrednio odpowiedzialne za powstawanie wad wymowy. Są one efektem niewłaściwego podparcia języka, które utrudnia, a czasami nawet uniemożliwia prawidłową artykulację części głosek. Odbudowa zębów przy pomocy protez skutecznie przywraca odpowiedni punkt podparcia języka, sprawnie eliminując kłopot.

 

Etapy leczenia protetycznego

Każde postępowanie lecznicze w Modent rozpoczynamy od konsultacji, podczas której stomatolog przeprowadza wywiad medyczny oraz zapoznaje się z problemem, a także oczekiwaniami Pacjenta. Wykonywana zostaje dokładna diagnostyka w postaci tomografii komputerowej czy RTG, której wyniki będą służyły za podstawę dla stworzenia precyzyjnego planu leczenia, redukującego ryzyko wystąpienia niechcianych powikłań. Oprócz tego przedstawimy również kosztorys, aby Pacjent miał pełną świadomość wszystkich związanych z procesem.

Jeśli podjęto decyzję o leczeniu implantologicznym, przystępujemy do zabiegu wszczepienia implantów w ustalone przez stomatologa miejsca. Wprowadzenie pojedynczego z nich zajmuje około 15 minut.

Kolejnym krokiem jest pobranie wirtualnych wycisków przy pomocy skanera wewnątrzustnego, który w odróżnieniu od przeznaczonej do tego tradycyjnej masy nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Uzyskane w ten sposób skany przesyłamy do pracowni protetycznej, gdzie profesjonalny technik stworzy indywidualną protezę.

Kiedy protez już do nas dotrze, jest stale mocowane w jamie ustnej Pacjenta, jeśli zdecydował się na rozwiązanie oparte na implantach. W przypadku wyboru klasycznej protezy ruchomej po prostu przekazujemy ją Pacjentowi do użytku.

 

Zespół ekspertów Modent

Klinika Modent skupia w swych szeregach prawdziwych profesjonalistów reprezentujących różne dziedziny stomatologii, co pozwala na kompleksowe i wieloaspektowe podejście do problemów, z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci. Nasi eksperci zawdzięczają swoje wykształcenie prestiżowym uczelniom, zaś doświadczenie zdobywali współpracując z wybitnymi dentystami. Ich wybitne umiejętności sprawiają, że efekty przeprowadzanego leczenia zasługują na najwyższą notę. Stomatolodzy Modent mają świadomość, że ich zawód wiąże się z ciągłym poszerzaniem wiedzy, z tego powodu uczestniczą w licznych kursach oraz szkoleniach, dających im solidne merytoryczne podstawy niezbędne przy wykonywaniu wszelkich zabiegów. Wybierając Modent możesz mieć pewność, że stawiasz na najlepszych!

 

Leczenie bez bólu

Strach przed bólem podczas leczenia stomatologicznego jest najczęstszym powodem unikania przez Pacjentów wizyt w gabinecie dentystycznym. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne, gdyż odwlekanie rozwiązania problemu tylko naraża uśmiech na bardziej skomplikowane terapie. Aby zapewnić naszym Pacjentom odpowiedni komfort psychiczny, podjęliśmy współpracę z wiodącymi producentami branży stomatologicznej, którzy dostarczają nam najwyższej jakości znieczulenia. Niwelują one wszelkie bolesne odczucia, a wszelkie zabiegi pozbawione są stresu.

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Jaki jest czas oczekiwania na protezę?

  Czas oczekiwania na protezę waha się od 5 dni do 2 tygodni, co jest spowodowane koniecznością zadbania o każdy szczegół podczas procesu produkcji.

  2. Czy założenie protezy powoduje konieczność zmienienia nawyków żywieniowych?

  Zastosowanie protezy mocowanej na implantach przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej, co oznacza, że możliwe jest spożywanie wszystkich produktów bez uczucia bólu. Z kolei przy ruchomych rekonstrukcjach protetycznych może istnieć konieczności zrezygnowania z twardych pokarmów.

  3. Na co warto zwrócić uwagę przy codziennej higienie protezy?

  Przede wszystkim warto wyposażyć się w specjalne szczoteczki i pasty do protez. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z irygatora. Ponadto przy ruchomych odbudowach należy pamiętać o ich wyciąganiu z jamy ustnej na noc.

  Umów się na wizytę!

  Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań pozwala uzyskać zachwycające efekty. Dzięki stosowanym w Modent odbudowom protetycznym można zrekonstruować uzębienie w sposób nie do odróżnienia od naturalnych zębów! Przekonaj się i sprawdź, jak może zmienić się Twoje życie! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę