Profilaktyka

Przykładamy szczególną wagę do profilaktyki higieny jamy ustnej, ponieważ dzięki niej możliwe jest zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu przez bardzo długi czas. Regularne zabiegi higienizacyjne w gabinecie pozwalają zapobiec pojawieniu się poważnych problemów w przyszłości. Przekonaj się o tym sam. Jeżeli Ty również uważasz, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, nie zwlekaj i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną!

Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem chorób przyzębia

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o profilaktyce

 

Zdrowie jamy ustnej, to zdrowie całego organizmu! Dlatego tak ważne jest, aby szczególną wagę przykładać do zabiegów higienizacyjnych również w domu. Oczywiście o swoje uzębienie możesz zadbać, szczotkując je co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku. Pamiętaj jednak, że niezwykle ważna przy tym zabiegu jest odpowiednia technika. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, iż prawidłowo szczotkujesz zęby, koniecznie udaj się do naszej profesjonalnej kliniki, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi instruktaż i rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości związane z higieną jamy ustnej.

Na tym jednak nie koniec! Jeżeli pragniesz odpowiednio zadbać o higienę swojej jamy ustnej, koniecznie uzupełnij szczotkowanie o stosowanie nici i specjalnych płynów do płukania ust. Przy ich wyborze pomoże nasza wykwalifikowana higienistka, a także omówi, jak odpowiednio korzystać z tych przyborów. Dzięki temu skuteczniej będziesz mógł zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej.

Pamiętaj jednak, że domowa higienizacja to nie wszystko. Należy regularnie, czyli raz na pół roku, uczęszczać na gabinetowe zabiegi higienizacyjne. Ich wykonanie pozwala skutecznie ochronić przed pojawieniem się paradontozy czy próchnicy, czyli chorób, których częstym skutkiem jest wypadnięcie zębów. W naszej klinice przeprowadzamy skaling, piaskowanie i polerowanie, czyli wszystkie zabiegi, które efektywnie uchronią Twoje uzębienie przed różnymi dolegliwościami.

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Jowita

Pani Jowita zgłosiła się do naszej kliniki, ponieważ była niezadowolona z wyglądu swoich zębów. Na początku przeprowadziliśmy dokładną diagnostykę, która wykazała, że konieczne jest wyleczenie wad zgryzu. Z tego powodu na początku przeprowadziliśmy kompleksowe leczenie ortodontyczne. Po przywróceniu prawidłowego zgryzu przystąpiliśmy do kolejnych zabiegów. W celu poprawy estetyki uśmiechu postanowiliśmy zastosować korony cyrkonowe. Uzyskane w ten sposób efekty w pełni spełniły oczekiwania Pani Jowity, która opuściła Modent z szerokim uśmiechem.

Zadbaj o swoje zęby!

 

Kamień nazębny jest źródłem wielu poważnych problemów. Jak on powstaje? Po każdym posiłku na zębach osadza się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste – wystarczy zastosować domowe zabiegi higienizacyjne, czyli szczotkowanie, nitkowanie oraz płukanie ust. Jeżeli jednak zostanie to zbagatelizowane, płytka bakteryjna zacznie się mineralizować. Właśnie w ten sposób powstaje kamień nazębny, który usunąć można tylko w gabinecie stomatologicznym, ponieważ konieczne jest wykorzystanie specjalnych urządzeń.


Kamień nazębny jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, co może w konsekwencji spowodować pojawienie się próchnicy. To właśnie przez nią może dojść do poważnych zmian w jamie ustnej. Niepokojącym problemem jest również sytuacja, w której kamień nazębny zacznie odkładać się poniżej linii dziąseł, co jest powodem rozwoju chorób przyzębia, między innymi paradontozy. Aby zapobiec tym konsekwencjom, konieczne jest regularne odwiedzanie kliniki stomatologicznej w celu wykonania profesjonalnych zabiegów profilaktycznych.

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne

 

Zapewne Ty również pragniesz zachować swoje uzębienie w zdrowiu. Jeżeli więc chcesz długo cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem, koniecznie regularnie udawaj się na gabinetowe zabiegi higienizacyjne. To właśnie dzięki nim można zapobiec rozwojowi próchnicy oraz paradontozy.

 

W naszej klinice wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi, które są nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne!

 • Skaling – do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się skaler. Jest to specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki, co pozwala skutecznie rozbić kamień nazębny. Podczas tego zabiegu nie dochodzi do ingerencji w tkanki zęba, co sprawia, że cały proces jest bezpieczny i bezbolesny.
 • Piaskowanie – podczas tego zabiegu na zęby kierowany jest strumień wody pod ciśnieniem oraz specjalny proszek. W ten sposób możliwe jest usunięcie osadów z trudno dostępnych przestrzeni.
 • Polerowanie – jak wskazuje nazwa, zabieg ten polega na wypolerowaniu zębów. Jego wykonanie sprawia, że skutecznie można zapobiec pojawieniu się próchnicy, przez co znacznie zwiększona zostaje higiena jamy ustnej.
 • Fluoryzacja – jest to zabieg, który polega na dostarczeniu do zębów fluoru za pomocą specjalnych nakładek. Celem tego działania jest wzmocnienie zębów, dzięki czemu możliwe jest ochronienie uzębienia przed próchnicą i zmniejsza się ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Jak często należy udawać się na zabiegi profilaktyczne?

  Gabinetową higienizację należy wykonywać regularnie, najlepiej raz na pół roku. Osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych zabiegach profilaktycznych, ponieważ są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

  2. Jakie korzyści płyną z wykonywania zabiegów profilaktycznych?

  Gabinetowa higienizacja pozwala skutecznie rozbić kamień nazębny, który jest idealnym środowiskiem dla rozwój bakterii odpowiedzialnych za takie choroby jak paradontoza oraz próchnica. Ponadto zabiegi profilaktyczne wzmacniają uzębienie.

  3. Jak dbać o higienę jamy ustnej w domu?

  Należy co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdy większym posiłku wyszczotkować zęby. Pamiętaj o poprawnej technice – jeżeli masz wątpliwości, jak prawidłowo szczotkować zęby, koniecznie odwiedź naszą klinikę, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi pełny instruktaż. Warto również korzystać z nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust.

  Umów się na wizytę!

  Zadbaj o zdrowie swojego uzębienia, zanim pojawią się jakieś niepokojące zmiany w jamie ustnej. Dzięki regularnym gabinetowym zabiegom higienizacyjnym możesz skutecznie ustrzec się przykrych konsekwencji w przyszłości. Razem zadbajmy o zdrowie Twojej jamy ustnej!Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę