Stomatologia estetyczna

Czy wiesz o tym, że piękny uśmiech ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie robimy? Przekonują o tym liczne badania, dlatego nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, by poprawić wygląd swojego uzębienia. Czy Ty również wstydzisz się szeroko uśmiechać? A może pragniesz wyłącznie dokonać delikatnej korekty wyglądu swoich zębów? Jeżeli tak, to koniecznie odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną, gdzie odmienimy Twoje życie na lepsze!

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią estetyczną

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Marzysz o pięknym uśmiechu, którym będziesz mógł cieszyć się na co dzień? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, czyli działu, którego celem jest zadbanie o wygląd uzębienia. Dzięki temu Twojej twarzy zostanie przywrócony blask, a Ty będziesz mógł znowu cieszyć się pełnią życia. Jak to możliwe? Otóż w ramach stomatologii estetycznej wykonywane są zabiegi wybielania, pozwalające uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni, oraz licówki, czyli specjalne płatki, które umożliwiają znaczną poprawę wyglądu zębów. To właśnie dzięki między innymi tym zabiegom można odmienić wygląd uśmiechu nie do poznania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ piękne uzębienie wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby, co może znaleźć odzwierciedlenie nie tylko w życiu osobistym, ale również zawodowym. Jak to możliwe? Okazuje się, że osoby, które często się uśmiechają odznaczają się większą pewnością siebie, a tym samym szybciej osiągają sukcesy i łatwiej nawiązują kontakty. Dlaczego miałbyś stracić swoją szansę? Nie zwlekaj i koniecznie zdecyduj się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, a tym samym odmień swoje życie.

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Martyna

Pani Martyna marzyła o śnieżnobiałym uśmiechu, dlatego zdecydowała się na zabieg wybielania w naszej klinice. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjentki zaproponowaliśmy metodę z użyciem lampy. Efekt uzyskany po jednej wizycie był zachwycający, a Pani Martyna opuściła naszą klinikę z szerokim uśmiechem.

Ciesz się znowu pięknym uśmiechem!

 

Wybielanie

Czy wiesz o tym, że istnieje wiele czynników, które wpływają na kolor uzębienia? Jednym z nich są oczywiście codziennie spożywane produkty. Jak się więc okazuje, jagody, ciemne sosy, wino czy marchewka mogą powodować pojawienie się nieestetycznych przebarwień. Nie można oczywiście zapominać również o zgubnym wpływie papierosów na wygląd uzębienia. To właśnie one są główną przyczyną nieestetycznych zmian. Osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych wizytach w gabinecie stomatologicznym w celu wykonania gabinetowej higienizacji jamy ustnej, ponieważ są one szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

 

Pamiętać jednak należy również, że zmiana koloru zębów spowodowana jest także naturalnym procesem ścierania się szkliwa. Oznacza to, że wraz z wiekiem na uzębieniu można dostrzec nieestetyczne przebarwienia. Jeżeli chcesz się ich pozbyć, mamy dla Ciebie wspaniałą informację! Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok i umówisz się na wizytę w naszej klinice. Następnie przeprowadzony zostanie w pełni bezpieczny zabieg wybielania. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przywrócenie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu!

 

Nie obawiaj się wybielania: wbrew powszechnym opiniom, zabieg ten jest w pełni bezpieczny i ma pozytywny wpływ na zdrowie uzębienia. Dzieje się tak, ponieważ konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie pełnej higienizacji, dzięki czemu można usunąć kamień nazębny, a także wzmocnić zęby. W Modent możesz skorzystać z gabinetowego wybielania wykonywanego przy pomocy specjalnej lampy, nowoczesnej metody nakładkowej lub wybielania zębów martwych. Jesteśmy pewni, że po zakończonym zabiegu będziesz zachwycony uzyskanymi przez nas efektami, którymi będziesz mógł cieszyć się nawet przez najbliższe 2 lata!

 • Wybielanie lampą – jest to trwający zaledwie 45 minut zabieg wykonywany całkowicie w naszym gabinecie stomatologicznym. W tym celu wykorzystuje się specjalny żel wybielający, który nakłada się na powierzchnię zębów. Następnie naświetla się go specjalną lampą emitującą zimne światło, co pozwala aktywować właściwości preparatu. W ten sposób można rozjaśnić zęby o nawet kilka odcieni, a efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. Przy zastosowaniu się do wszystkich zaleceń lekarza oraz przestrzeganiu prawidłowej higieny pięknym uśmiechem będziesz mógł cieszyć się nawet przez najbliższe 2 lata!
 • Wybielanie zębów martwych – przed przeprowadzeniem tego zabiegu niezwykle ważne jest wykonanie precyzyjnej diagnostyki. To właśnie na tej podstawie lekarz może ocenić, czy wszystkie kanały są szczelnie wypełnione oraz czy w jamie ustnej nie pojawiły się żadne stany zapalne. Zabieg polega na umieszczeniu preparatu wybielającego w komorze zęba przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Oznacza to, że korzeń zęba jest specjalnie zabezpieczany w taki sposób, aby środek wybielający nie przedostał się do kanałów, a także nie doszło podrażnień tkanek okołowierzchołkowych. W ten sposób można znacznie poprawić estetykę zęba po leczeniu kanałowym.
 • Wybielanie nakładkowe – jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez Pacjentów, ponieważ daje pełną kontrolę nad procesem wybielania. Po przeprowadzeniu diagnostyki i kontroli Twojego uzębienia konieczne będzie wykonanie wycisku, który następnie przekazywany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam tworzone są nakładki. Po ich otrzymaniu zaprosimy Cię na wizytę w naszej klinice stomatologicznej. Lekarz przekaże Ci specjalny preparat wraz z nakładkami, a także przedstawi pełny instruktaż. Od tego momentu proces wybielania przenoszony jest do domu. Twoim zadaniem będzie zakładanie codziennie na noc nakładek wypełnionych preparatem wybielającym na zęby. Pierwsze efekty będziesz mógł zaobserwować już po 5 dniach, a cały proces nie trwa z reguły dłużej niż 2 tygodnie. Zaletą tej metody jest fakt, że to właściwie tylko od Ciebie zależy, jakie efekty wybielania uzyskasz. Dzieje się tak, ponieważ masz pełną kontrolę nad całym procesem. Z tego właśnie powodu jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez Pacjentów. Przekonaj się sam o skuteczności tej metody i zdecyduj się na wybielanie w naszej klinice stomatologicznej.

 

Licówki

Nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego uzębienia? W takim razie licówki to rozwiązanie dla Ciebie! Są to niezwykle cienkie płatki, które mocuje się do wcześniej oszlifowanej powierzchni zębów. Za pomocą licówek można zmienić kształt zęba, jego długość oraz kolor. Ponadto płatki te wykorzystywane są do zamaskowania diastemy, a także odbudowania utraconych fragmentów zębów. Niewątpliwą zaletą licówek jest fakt, że nie zmieniają swojego koloru, dzięki czemu przez długie lata będziesz mógł cieszyć się znakomitymi efektami do złudzenia przypominającymi naturalne zęby!

 • Licówki kompozytowe – są one stosowane najczęściej jako rozwiązanie tymczasowe. Podczas zabiegu lekarz na powierzchnię zębów nakłada odpowiednią ilość materiału kompozytowego, który następnie formuje do pożądanego wyglądu. Znakomite efekty estetyczne można uzyskać podczas jednej wizyty, znacznie poprawiając wygląd całego uśmiechu. Pamiętać należy jednak, że rozwiązanie to nie charakteryzuje się zbyt dużą wytrzymałością, dlatego zawsze zaleca się zastosowanie licówek porcelanowych.
 • Licówki porcelanowe – do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości ceramikę, dzięki czemu efekt estetyczny jest znakomity. W tym przypadku należy pamiętać, że przed ich ostatecznym zamocowaniem konieczne jest delikatne oszlifowanie powierzchni zębów. Uzyskane efekty wyglądają niezwykle naturalnie, a ich wytrzymałość sprawia, że pięknym uśmiechem będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Przekonaj się o tym sam i postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w Modent.

Estetyczne wypełnienia inlay oraz onlay

Estetyczne wypełnienia inlay oraz onlayStandardowym rozwiązaniem przy leczeniu zmian próchnicowych są wypełnienia światłoutwardzalne, o których więcej możesz dowiedzieć się na naszej stronie poświęconej stomatologii zachowawczej. W Modent oferujemy również niezwykle estetyczne wypełnienia inlay oraz onlay, czyli specjalne nakłady koronowe. Podczas leczenia konieczne jest wykonanie wycisku uzębienia, który przesyłany jest następnie do pracowni protetycznej, gdzie są produkowane. Zastosowany materiał sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu uzyskanymi efektami można cieszyć się przez długie lata. Następnie na oczyszczoną powierzchnię zęba mocuje się przygotowane wcześniej nakłady koronowe.

Kiedy wykorzystywane są wypełnienia inlay oraz onlay? Najczęściej znajdują one zastosowanie przy poważnych zmianach próchnicowych oraz uszkodzeniach mechanicznych. W ten sposób można uzyskać znakomite efekty. Po zakończonym zabiegu wyjdziesz z naszej kliniki z pięknym i zdrowym uśmiechem, którym będziesz mógł cieszyć się przez kolejne lata!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Czy wymienienie nieestetycznych wypełnień jest koniecznie przed zabiegiem wybielania?

  Nierzadko wymiana starych wypełnień jest wykonywana, ponieważ substancje wybielające nie działają na materiał kompozytowy.

  2. Czy po wybielaniu wymagane jest zachowanie specjalnej diety?

  Przez okres 2 tygodni zaleca się zrezygnowanie ze spożywania między innymi kawy, herbaty, wina, owoców cytrusowych i innych produktów barwiących. Zaprzestać należy również palenia papierosów.

  3. Czy wybielanie negatywnie wpływa na zdrowie zębów?

  Badania naukowe potwierdzają: wybielanie nie ma negatywnego wpływu na szkliwo zębów. Warto jednak pamiętać, że po wybielaniu gabinetowym przez kilka pierwszych dni może towarzyszyć lekka nadwrażliwość.

  Umów się na wizytę!

  Chcesz odzyskać utraconą pewność siebie? Pragniesz znowu szeroko się uśmiechać bez uczucia wstydu? W takim razie koniecznie zdecyduj się na wizytę w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej. Zależnie od Twoich potrzeb oraz oczekiwań wykonamy wybielanie albo zastosujemy licówki lub estetyczne wypełnienia inlay i onlay. Po wizycie w naszej klinice uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy! Przekonaj się o tym sam i postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w naszej klinice! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę