Stomatologia zachowawcza

Któż nie podejmował leczenia w gabinecie stomatologicznym z powodu zmian próchnicowych? Jest to najczęstsza choroba uzębienia, która wymaga natychmiastowej reakcji. Zbagatelizowanie zmian próchnicowych może w konsekwencji doprowadzić do poważnych konsekwencji, nawet do utraty uzębienia. W naszej klinice stomatologicznej skutecznie wyleczymy Twoje zęby, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wspaniałe efekty uzyskujemy dzięki stosowaniu wyłącznie najwyższej jakości materiałów do wypełnienia ubytków próchnicowych. Zadbaj o zdrowie swojego uśmiechu i odwiedź Modent.

Poznaj lekarzy wykonujących leczenie zachowawcze

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii zachowawczej

 

Choroba próchnicowa jest problem powszechnym. Ty zapewne również nie raz udałeś się do gabinetu stomatologicznego, aby usunąć niepokojące zmiany. To właśnie stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem próchnicy. W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne technologie, które pozwalają dokładnie oczyścić uzębienie ze wszystkich zmian. Stosujemy również wysokiej jakości materiały do wypełnienia ubytków próchnicowych takie jak wypełnienia światłoutwardzalne oraz wysokoestetyczne – materiał charakteryzujący się niezwykłą estetyką oraz wysoką wytrzymałością. To właśnie dzięki niemu można uzyskać wygląd, który jest wręcz nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Możesz się o tym przekonać sam, decydując się na leczenie w naszej klinice stomatologicznej!

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Żaneta

Pani Żaneta udała się do naszej kliniki, ponieważ była niezadowolona z koloru swoich zębów. Przeprowadziliśmy skuteczny zabieg wybielania metodą gabinetową przy użyciu lampy. Po zakończonej wizycie Pani Żaneta mogła w końcu cieszyć się swoim śnieżnobiałym uśmiechem.

Zadbamy o zdrowie Twojego uśmiechu!

 

Najważniejsza jest zawsze szybka reakcja! Jeżeli więc zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące zmiany, koniecznie natychmiast zapisz się na wizytę w klinice stomatologicznej. Okazuje się bowiem, że wykryta na wczesnym etapie próchnica może zostać w niezwykle łatwy sposób usunięta – wystarczy wykonać nieinwazyjne zabiegi z zakresu profilaktyki, o których więcej możesz przeczytać na naszej stronie. W ten sposób możesz uniknąć dłuższego i kosztowniejszego leczenia!

 

Wczesne zmiany próchnicowe mogą zostać również rozpoznane podczas standardowych wizyt kontrolnych, na które należy udawać się regularnie przynajmniej raz na pół roku. Podczas diagnostyki wykorzystujemy niezwykle precyzyjne mikroskopy pomagające lekarzowi rozpoznać wszelkie niepokojące zmiany. W ten sposób można również rozpoznać chorobą na jej wczesnym etapie.

 

A co w przypadku, kiedy doszło do rozwoju zmian próchnicowych? W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie zabiegu z zakresu stomatologii zachowawczej. Jak każde leczenie w naszej klinice, tak i te rozpoczynamy od wykonania precyzyjnej diagnostyki. Na tej podstawie lekarz ocenia stan zdrowia jamy ustnej, dzięki czemu możemy przygotować cały plan leczenia. Następnie zęby są dokładnie oczyszczane ze zmian próchnicowych. W celu zwiększenia precyzji podczas zabiegu wykorzystywany jest również mikroskop. To wraz z ogromnymi umiejętnościami naszych lekarzy pozwala ograniczyć do minimum pole zabiegowe.

 

Cały zabieg jest w pełni komfortowy i bezbolesny. Dzieje się tak, ponieważ podczas jego wykonywania stosujemy skuteczne znieczulenia, dzięki czemu cała wizyta będzie przez Ciebie dobrze wspominana. Po usunięciu zmian próchnicowych powstałe ubytki są wypełniane. W tym celu w naszej klinice wykorzystujemy wypełnienia światłoutwardzalne pozwalające na uzyskanie znakomitych efektów estetycznych. W Modent skutecznie zadbamy o zdrowie całego Twojego uśmiechu!

Wysokiej jakości materiały

 

Leczenie stomatologiczne w naszej klinice opieramy zawsze na wygórowanych światowych standardach. Oznacza to, że w codziennej pracy stosujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały do wypełniania ubytków próchnicowych. Sprawia to, iż uzyskiwane przez nas efekty są nie tylko niezwykle estetyczne, ale również wytrzymałe. W Modent stosujemy:

 

 • wypełnienia światłoutwardzalne – do wypełnienia ubytków próchnicowych stosowany jest specjalny materiał kompozytowy występujący w różnych odcieniach, przez co można uzyskać odpowiedni efekt estetyczny. W celu utwardzenia wypełnienia stosuje się światło emitowane przez specjalną lampę. Dzięki temu od razu po wyjściu z kliniki możesz jeść i pić bez obaw, że wypełnienie się odkształci albo wypadnie;
 • wypełnienie wysokoestetyczne – jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że cechuje się niemalże identycznym współczynnikiem załamania światła jak szkliwo, dzięki czemu uzyskany efekt jest niezwykle naturalny. Ponadto możliwe jest dobranie odpowiedniego koloru materiału do pozostałej części zęba. Jeżeli więc pragniesz uzyskać znakomite efekty, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata, to jest to rozwiązanie dla Ciebie!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Czy po zakończonym zabiegu można od razu jeść i pić?

  W Modent stosujemy wysokiej jakości wypełnienia kompozytowe, do utwardzania których wykorzystywane jest światło specjalnej lampy. Dzięki temu nie istnieje ryzyko, że wypełnienie wypadnie lub się odkształci, co oznacza, że można od razu po wyjściu z gabinetu jeść i pić.

  2. Czy wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku?

  Tak. Na wizyty kontrolne najlepiej udawać się raz na pół roku, co pozwala lekarzowi prawidłowo ocenić stan zdrowia uzębienia, a tym samym szybko zareagować, jeżeli jest to konieczne.

  3. Czy wypełnienia światłoutwardzalne są trwałe?

  W naszej klinice korzystamy z wyłącznie wysokiej jakości materiałów, co oznacza, że uzyskanymi efektami będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

  Umów się na wizytę!

  Szybka reakcja pozwala skutecznie i nieinwazyjnie pozbyć się zmian próchnicowych, które wymagają przeprowadzenie wyłącznie zabiegów z zakresu gabinetowej higienizacji. Z tego powodu pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych, na których nasz lekarz oceni stan zdrowia Twojego uzębienia. Jeżeli jednak zostaną rozpoznane większe zmiany próchnicowe, również z nimi skutecznie się uporamy. Pamiętaj, że leczenie zachowawcze w naszej klinice przebiega z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i w pełni bezpiecznych znieczuleń, które sprawiają, że zabieg jest w pełni komfortowy. Przekonaj się sam, jak wygląda leczenie stomatologiczne w klinice, w której praktyka oparta jest na wygórowanych światowych standardach. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę