Stomatologia dziecięca

Dzieciństwo powinno być okresem beztroski. Nie oznacza to jednak wcale, że można zapominać o zdrowiu uzębienia. Wręcz przeciwnie! To właśnie w tym okresie należy szczególnie zwrócić uwagę na wszelkie pojawiające się zmiany, by zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Pamiętać jednak należy, że wczesne wspomnienia rzutują na cały życie, dlatego tak niezmiernie ważne jest, aby pierwsze wizyty przebiegały w jak najprzyjemniejszy sposób. Jesteśmy przekonani, że cel ten udaje się nam osiągnąć, o czym świadczą zawsze powracający z uśmiechem mali Pacjenci!

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią dziecięcą

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej

Czy wiesz o tym, że duża część Pacjentów w Polsce cierpi z powodu dentofobii, czyli panicznego strachu przed wizytą w klinice stomatologicznej? Jest to poważny problem, który powoduje, że wiele osób pomimo wyraźnych sygnałów rezygnuj z podjęcia leczenia, co z kolei prowadzi do poważnych konsekwencji. A skąd najczęściej pojawia się ten paniczny strach przed wizytą u dentysty? Właśnie z przykrych doświadczeń z dzieciństwa.

 

Stomatologia dziecięca to niezwykle trudna gałąź stomatologii, ponieważ wymaga od lekarza nie tylko ogromnych umiejętności dentystycznych i wiedzy stomatologicznej, ale również pełnego przygotowania pedagogicznego. To właśnie od prawidłowego podejścia do małego Pacjenta zależy, czy pierwsza wizyta będzie wspominana z przyjemnością. Dlatego w naszej klinice dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony w Modent był okresem radosnym. Dzięki temu zapobiegamy pojawieniu się dentofobii, przez co nie pojawiają się poważniejsze problemy w przyszłości.

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Jowita

Pani Jowita zgłosiła się do naszej kliniki, ponieważ była niezadowolona z wyglądu swoich zębów. Na początku przeprowadziliśmy dokładną diagnostykę, która wykazała, że konieczne jest wyleczenie wad zgryzu. Z tego powodu na początku przeprowadziliśmy kompleksowe leczenie ortodontyczne. Po przywróceniu prawidłowego zgryzu przystąpiliśmy do kolejnych zabiegów. W celu poprawy estetyki uśmiechu postanowiliśmy zastosować korony cyrkonowe. Uzyskane w ten sposób efekty w pełni spełniły oczekiwania Pani Jowity, która opuściła Modent z szerokim uśmiechem.

Wizyta adaptacyjna

Pragniemy, by pierwsza wizyta była wspominana z przyjemnością. Dlatego umożliwiamy skorzystanie z wizyty adaptacyjnej, podczas której mały Pacjent będzie mógł zapoznać się z nowym dla siebie środowiskiem. Lekarz oprowadzi Twoje dziecko po naszej klinice, opowiadając w przystępny sposób o wykorzystywanych narzędziach i przeprowadzonych zabiegach. Mały Pacjent będzie mógł również zadać wszelkie pytania, na które nasz ekspert chętnie odpowie. Chcemy, by czas spędzony w naszej klinice były wykorzystany jak najlepiej, dzięki czemu może zawiązać się pozytywna relacja między lekarzem a dzieckiem. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób kolejne wizyty w Modent będą odbywały się w przyjemnej atmosferze. Nasze doświadczenie pokazuje, że stosowane przez nas rozwiązania są w pełni skuteczne, dzięki czemu zapobiegamy pojawieniu się dentofobii!

Leczenie zębów mlecznych

Powszechne przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, czyni wiele szkód. Oczywiście mleczaki prędzej czy później wypadną, nie oznacza to jednak, że można zbagatelizować dbanie o ich zdrowie. Dlaczego? Przede wszystkim rozwój próchnicy może w konsekwencji doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów. To z kolei może spowodować poważne przesunięcia zębów. Tak powstałe wady zgryzu wymagają w przyszłości stosunkowo długotrwałego kompleksowego leczenia. Możesz temu jednak skutecznie zapobiec! Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o zdrowie zębów mlecznych swojego dziecka i będziesz pamiętał o regularnych wizytach kontrolnych w klinice stomatologicznej.

 

Próchnica to choroba, która z niezwykłą łatwością przenosi się na inne zęby. Oznacza to, że stałe uzębienie może wyrżnąć się już ze zmianami próchnicowymi. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie leczenia zachowawczego na wczesnym etapie życia. Można temu jednak skutecznie zapobiec! Wykonanie zabiegów, których celem jest usunięcie zmian próchnicowych na zębach mlecznych, pozwala skutecznie przywrócić zdrowie w całej jamie ustnej. Pamiętaj, że każde leczenie w naszej klinice jest wykonywane z wykorzystaniem znieczulenia, przez co możemy zapewnić najwyższy komfort!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym?

  Zawsze zalecamy, aby pierwsza wizyta dziecka w klinice odbyła się w ramach wizyty adaptacyjnej po wyrżnięciu pierwszych zębów trzonowych.

  2. Dlaczego tak ważne jest leczenie zębów mlecznych?

  Próchnica może doprowadzić do przedwczesnego wypadnięcia zębów mlecznych, co w konsekwencji może doprowadzić do przesunięcia reszty uzębienia, a tym samym do wystąpienia poważnych wad zgryzu. Ponadto próchnica może się przenieść na zęby stałe, w związku z czym konieczne będzie przeprowadzenie leczenia uzębienia na wczesnym etapie życia dziecka.

  3. Jaki gabinet stomatologiczny wybrać dla dziecka?

  Ważne, aby w klinice, do której się wybieramy, były organizowane wizyty adaptacyjne, które pozwolą przejść dziecku przez pierwszą wizytę całkowicie bezstresowo. Warto również zwrócić uwagę na podejście personelu do Pacjenta, by pierwsze doświadczenia z gabinetem stomatologicznym były w pełni przyjemne.

  Umów się na wizytę!

  Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze wspomnienia są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Z tego właśnie powodu niezwykłą wagę przykładamy do stomatologii dziecięcej, ponieważ pragniemy, aby każda chwila spędzona w naszej klinice była w pełni komfortowa dla małego Pacjenta. Dzięki temu skutecznie walczymy z poważnym problemem, jakim jest dentofobia. Zadbajmy razem o przyszłość Twojego dziecka! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę