Wybielanie nakładkowe, czyli prosty sposób na piękny uśmiech

autor wpisu

Zdrowy uśmiech dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Nie każdego jednak stać na klasyczne wybielanie przy pomocy lampy. Szukasz alternatywy dla tego zabiegu? Jeśli tak, zainteresuje Cię wybielanie nakładkowe, które wykonuje się częściowo w gabinecie, a częściowo w domu. Aby uzyskać odpowiedni rezultat, należy trochę poczekać, ale efekty utrzymują się nawet przez kilka lat.
 
 

Wybielanie nakładkowe – na czym polega?

Wybielanie nakładkowe polega na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych nakładek. Powinny być one elastyczne, miękkie oraz dobrze dopasowane do uzębienia Pacjenta. Aby tak się stało, na początku dentysta musi zrobić odlew obu łuków zębowych. Następnie, na ich podstawie, technik dentystyczny może dopiero wykonać odpowiednie nakładki.
 
Ważne jest to, że nakładki można nosić wtedy, kiedy się chce. Oznacza to, że Pacjent sam może kontrolować proces wybielania. Jednocześnie powinien on stosować specjalny żel, który aplikuje się na owe nakładki i który pozytywnie wpływa na szkliwo, redukując przy okazji przebarwienia.
 
Efekty wybielania nakładkowego można zaobserwować po kilku dniach lub tygodniach stosowania. Zęby stają się przez ten czas jaśniejsze o kilka odcieni (nawet o 6), przy czym spore rozjaśnienie można zaobserwować już po pierwszej nocy. Jeśli uzyskany efekt nie jest zadowalający, należy skonsultować się ze stomatologiem.
 
 

Dieta po wybielaniu nakładkowym

Pacjenci, którzy zdecydowali się na wybielanie nakładkowe, powinni przestrzegać odpowiedniej diety, określanej mianem „diety białej”. To właśnie od niej zależy to, jak długotrwałe będą efekty zabiegu. Należy z niej wyeliminować produkty barwiące, a więc np. ciemne piwo, czerwone wino, soki owocowe, herbatę czy czarną kawę. Tak zmodyfikowanego jadłospisu należy przestrzegać przez pierwsze 7, a nawet 14 dni od przeprowadzenia zabiegu. Ważne również, aby zrezygnować przez ten czas z palenia tytoniu.
 
 


 
Przeciwwskazania do wybielania przy pomocy nakładek

Główne przeciwwskazania do wybielania nakładkowego to:

  • próchnica,
  • ubytki,
  • inne choroby zębów,
  • ciąża.

 
 

Inne informacje o wybielaniu nakładkowym

Wielu Pacjentów decyduje się na wybielanie nakładkowe z powodu ceny. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku wybielania przy pomocy lampy. Co więcej, efekty obu metod są bardzo podobne.
 
Warto też pamiętać, że w przypadku wybielania nakładkowego powierzchnie zębów przy dziąsłach wybielają się często wolniej niż obszary przy powierzchni zgryzowej. Nie trzeba się jednak tym martwić, ponieważ po kilku dniach kolor powinien się wyrównać.
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące wybielania metodą nakładkową? Nie krępuj się – wstąp do naszego gabinetu, a nasi specjaliści chętnie na nie odpowiedzą i rozwieją niejasności. Na wizytę w Modent możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 58 350 82 42 lub wypełniając formularz.